Opravdu fungují přírodní afrodiziaka?

Po zvýšení sexuální touhy prahnou lidé odjakživa. A zkouší ledacos. V posledních letech se objevují zaručené informace o rostlinách, které skutečně působí jako afrodiziaka. Je to opravdu tak, nebo jde jen o placebo?

 

Vědecky nebylo prokázáno, že by jakákoli potravina přímo stimulovala lidské pohlavní orgány. Jídlo však může uvést mysl do té správné nálady a tím v těle podporovat touhu. Všeobecně jsou za afrodiziakální považovány potraviny, které stimulují naše smysly, tedy zrak, čich, chuť a hmat. 

 

 

Druhy afrodiziak

Historicky můžeme rozdělit afrodiziaka do pěti skupin:

  1. Svlékněte se: Potraviny, při jejichž konzumaci tělo uvolňuje teplo a vlhko (například chilli nebo kari), vyvolávají žhavou touhu, zatímco studené poživatiny (salát) spíše ochlazují.

  2. Pokud to připomíná pohlavní orgány, určitě to nebude na škodu. Plodům, jež se svým tvarem nápadně podobají mužským nebo ženským pohlavním orgánům, je přisuzována schopnost vzbudit touhu. Dobrým příkladem jsou ústřice, banány nebo avokádo.

  3. Reprodukce podporuje reprodukci. Pohlavní orgány a vejce, ať už jde o jikry, mlíčí nebo obyčejná slepičí vejce, jsou považovány za symboly plodnosti a údajně podporují potenci a touhu.

  4. Exotika. Vzácné a tedy vysoce ceněné a drahé potraviny patřily od nepaměti mezi afrodiziaka. Jakmile se ale jejich dostupnost zvýšila a pocit výjimečnosti vyprchal, slábly postupně i mýty o nocích plných vášně – podobný osud potkal například čokoládu nebo dokonce brambory.

  5. Stimulace smyslů. Potraviny podporující smysly (zrak, čich, chuť a hmat) jsou považovány za sexuální stimulanty.

Afrodiziaka pro žhavé okamžiky

Odpradávna lidé věřili, že některé druhy zeleniny, například cibule, tuřín, pórek, dýně, chřest, artyčoky nebo řeřicha, mohou nejen navozovat erotické vzrušení, ale stimulují také tvorbu spermatu. Sexuální podtext měla mít díky jejich tvaru i konzumace jablek nebo hrušek, stejně jako plodů obsahujících velké množství semen, jako jsou granátová jablka nebo fíky, byla považována za zdroj plodnosti.

Jak přežít chřipkovou epidemii? Odpoví bylinkový e-book nabitý jedinečnými informacemi. 

Jinak jsou na tom však “provařené” ústřice. Navzdory pověstem o jejich zázračných schopnostech se tito tvorové skládají z chemických látek, které nemohou v žádném případě ovlivňovat pohlavní orgány žen ani mužů – vody, bílkovin, tuků, uhlovodíků, solí, glykogenu a stopových množství některých minerálů, především draslíku a vápníku. Zdá se, že za mýtem o jejich afrodiziakálních účincích stojí výhradně jejich tvar a struktura.

 

Čokoláda je v západním světě synonymem jídla útěchy. Zaháníme díky ní smutky a její konzumace nám dělá dobře na duši. Ovšem už staří Aztékové věřili, že kakaové boby jsou silným afrodiziakem. Jenže to vyvrátili vědci v 80. letech. Zjistili, že čokoláda obsahuje chemickou látku fenyletylamin (PEA), která se běžně vyskytuje v mozku, stimuluje centrální nervový systém a zesiluje vnímání emocí. Naše tělo však z čokolády přijímá pouze velmi malé množství PEA a na pocity tedy nemá žádný vliv. Zdá se, že nejvíce sexy vlastnostmi čokolády jsou její chuť a způsob, jakým se v ústech pomalu rozpouští. 

 

Afrodiziaka z Orientu

S rozvojem obchodu se zeměmi Blízkého i Dálného východu přibyla ve 14. století na seznam erotických chutí a vůní také celá řada do té doby neznámých koření. Ze záznamů dějepisců vyplývá, že naši předkové přisuzovali afrodiziakální účinky mimo jiné hřebíčku, anýzu, skořici, zázvoru, bílému pepři, kurkumě, kardamomu nebo tymiánu.

V 16. století se v Evropě poprvé objevily brambory (běžné i sladké) a jejich konzumace byla v počátcích také spojována se sexuální touhou a výkonností. V následujících dvou stoletích přibyly na seznam rostlin s mýtickými účinky ještě mrkev a chřest.

V 18. století byly v kurzu potraviny falického tvaru – chřest, mrkev nebo úhoří maso. Zelenina, jejíž tvar připomínal varlata, například cibule, měla pomáhat tvorbě spermatu a mužské plodnosti.

Kromě tvaru a vzhledu existuje ještě pět vlastností, které řadí potraviny mezi afrodiziaka. Za sexuálně vzrušivé jsou považovány pochutiny:

  • hladké
  • výživné
  • krémové
  • exotické
  • kořeněné a pikantní

Pokud tedy plánujete romantickou večeři ve dvou, rozhodně to mějte na paměti. Můžete podávat pokrm, který bude patřit zároveň do všech kategorií, a úspěch bude snad zaručen. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *