Víte, že datle srovnávají spánkový rytmus a pomáhají lépe usnout?

Sušené datle jsou tak nějak symbolem vánočních svátků. Tedy poslední dobou, protože dříve se dost těžko sháněly. Dnes už jsou k mání téměř na každém rohu. A nejen o Vánocích…

Kupujte jen kvalitní datle

I když, abychom byli přesnější, tak na každém rohu bychom vám rozhodně nedoporučovali je kupovat. Ty levné ze supermarketu bývají nevalné kvality a často jsou i sířené. Dostanete-li na ně chuť, poohlédněte se po kvalitnějších kusech, například ve zdravé výživě, případně v dobrém internetovém obchodě.

Kde se berou lahodné datle?

Plody palmy datlové mají svůj původ v severní Africe a přední Asii. Tento strom dorůstá do výšky až 30 metrů, má rád vysoké teploty a je schopný poskytnout každý rok až 100 kg plodů, které dosahují velikosti kolem 5 cm. Datle jsou velmi bohatým zdrojem cukru, který chrání tyto šťavnaté plody ve velkých vedrech před vyschnutím. Díky tomu jsou však také obrovskou kalorickou bombou – 100 g datlí obsahuje cca 1300 kJ. Jedna datle dodá dostatek energie na dobu 15 minut.

Zdraví prospěšné datle

Datle jsou nejen velkým zdrojem energie, ale také vitamínovou bombou. Obsahují velké množství vitamínů A, E, B5, niacinu, biotinu a spoustu dalších. Mimo to poskytují i skvěle využitelnou formu vápníku, mědi, železa a draslíku. Podporují čilost, vitalitu a soustředění. Turci připravují z čerstvých datlí nápoj, který pomáhá při křečích v žaludku. Čerstvé datle jsou prostředkem, který utišuje dráždivost a pomáhá při respiračních onemocněních. Nezralé plody  se zase používají při průjmech. Bezvadně fungují i jako uspávací prostředek – obsahují totiž nadprůměrně vysoké množství aminokyselin tryptofanu, který se v těle přeměňuje na spánkový hormon melatonin.

Věděli jste, že…?

Datle jsou považovány za mírné afrodiziakum pro ženy i muže. Aktivují sekreci spermatu. Doporučují se k podpoře mužné síly, pro těžce pracující, pro těhotné a kojící ženy (podporují tvorbu mléka). Je prý prokázáno, že redukují riziko vzniku srdečních chorob a rakoviny. Ovocný cukr dodává tělu rychlou energii a zároveň je to velmi lehce a rychle stravitelná část potravy s vysokým obsahem vláknin, vitamínů a minerálů (hlavně draslíku, železa, B vitamínů).

Foto: freepik

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *