Tibetské byliny pro lepší zažívání

Stres, nesprávný jídelníček i životní styl mají velký vliv nejen na naše celkové zdraví, ale zejména na zažívací trakt. Pokud vás trápí pocity těžkosti v žaludku, máte špatné zažívání nebo trpíte nechutenstvím, pak je nejvyšší čas o své zažívání více pečovat.

Ve chvíli, kdy nás začne trápit zažívání, je nutné zamyslet se nad tím, co vkládáme do úst. Rozhodně je nutné vyhýbat se příliš kořeněným a slaným jídlům, sladkostem, černé kávě, mléčným výrobkům a alkoholu. Jídla by měla být neutrální, jemná a zásaditá. A rozhodně dobrou volbou je zařazení těch správných bylin či doplňků stravy. Navíc pokud nás trápí chlad, máme často studené ruce i nohy, jsou sníženy naše vitální funkce nebo sexuální energie a pociťujeme-li ztuhlost těla, bolest dolní části zad nebo pokud jsme unavení, pak potřebujeme tělo nutně restartovat, prohřát a dostat jej celkově do pohody.

Správný výběr bylin

Granátové jablko – pomáhá udržovat normální hladinu glukózy. Má významné antioxidační vlastnosti a podporuje imunitu. Pomáhá stimulovat chuť k jídlu.
Navíc zvyšuje libido a pomáhá rozproudit energii (i tu sexuální) v těle. Granátové jablko pomáhá uvolnit napětí a zlepšuje náladu. Semena přispívají ke zdravé hladině cholesterolu a zdraví cév. Antioxidanty granátového jablka mohou být užitečné pro zdraví srdce a tepen, mohou napomáhat cévám a tepnám při jejich fyziologické funkci.

Galgán lékařský – kořen této byliny pomáhá podporovat trávení, přispívá k normální funkci střevního traktu a pomáhá udržovat žaludek i střeva v harmonické rovnováze.

Kardamom – patří mezi dražší koření. Semena přispívají k normální činnosti ledvin a močového ústrojí. Podporují trávení a stimulují organismus. Pomáhají rovněž při stresu, únavě a vyčerpání.

Pepř dlouhý – plod pomáhá udržovat a chránit buňky a tkáně díky svým antioxidačním vlastnostem. Jde o zahřívací koření, které si poradí s chladem v těle.

Skořicovník – kůra podporuje reprodukční a močové systémy. Má silné antioxidační vlastnosti, upravuje hladinu krevního cukru a pomůže na zklidnění rozbouřeného žaludku. Posiluje obranyschopnost a pomáhá při onemocnění dýchacího ústrojí.

Synergie pro zdraví

Budeme-li tyto byliny užívat, prohřejeme své tělo. Uděláme dobře svému zažívání a můžeme i eliminovat pálení žáhy a další obtíže spojené s trávením. Rozproudíme energii v těle a budeme se cítit lépe, optimističtější. Recept na spojení těchto přírodních prostředků byl popsán už v 8. století tibetským učencem Juthokem Jönten Gönpem. Byliny zde obsažené zvyšují energii ohně a harmonizují energii hlenu. Po užití tak můžeme cítit příjemný pocit tepla v břiše. Tibetská medicína vidí v trávicím ohni zásadní stavební kámen.

Tip redakce:

Padma DIGESTIB

1 kapsle (537 mg) obsahuje: semena granátového jablka 204 mg, kořen galgánu lékařského 102 mg, plod pepře dlouhého 25.5 mg, semena kardamomu 12.75 mg, kůra skořicovníku 12.75 mg, oxid křemičitý (protispékavá látka) 12.46 mg, směs oxidu křemičitého a mikrokrystalické celulózy (plnící látka) 71.54 mg, hydroxypropylmethylcelulóza (materiál kapslí) 96 mg

bez laktózy • bez lepku • vhodné pro vegany • vhodné pro diabetiky

Foto: freepik, Puravia.cz

 

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *