Chcete studovat byliny? Tahle renomovaná škola nabízí maximum

Víte, co je TILIA? Lípa – léčivý strom s utěšující a mírumilovnou silou. Zdroj moudrosti, životní síly a pospolitosti. Na stejných principech je postavena výuka ve víkendové Škole přírodního léčení TILIA.

Ač v Tilii vyučuje mnoho akademiků, nemá tato škola ambice akademické výuky, nudného biflování obsáhlých textů a chemických vzorců. Její cíl je daleko hlubší –  posluchače citlivě a srozumitelně seznamovat s přírodními metodami léčení a zároveň je vést k jádru jejich šťastného a smysluplného života.

Praktická výuka je základ

TILIA do svého učebního programu vybírá terapie, které bez vedlejších účinků probouzí samoléčebné síly organismu. Vhodnou pomocí či radou ve spojení s důvěrou v mocnou sílu přírody dokážeme zázraky. Jaké techniky či rady použít, jak je vzájemně kombinovat? Jak je to s naší důvěrou? Opravdu ji máme? V co či komu věříme?

Na tyto otázky by měl umět odpovědět absolvent oboru „přírodní medicína a psychosomatika“. Dvouletý obor obsahuje 6 výukových bloků – zdravotní minimum, fytoterapie, zdravá výživa, energie krajiny, psychosomatika, diagnostické a terapeutické metody.

Zdravotní minimum

Psychologie, somatopatologie či biochemie v souhrnném bloku zdravotního minima jsou pojaty jinak než obdobné předměty na zdravotních školách. Při popisu orgánů či orgánových soustav se zaměřujeme na diagnostiku oslabení energetických drah (a možnou nápravu). Řešíme příčinné souvislosti mezi nemocným orgánem a nemocným myšlením (jednáním).

Ve výukovém bloku fytoterapie se dozvíte o využití bylin v prevenci či léčbě u mnoha druhů onemocnění. Seznámíte se s osvědčenými postupy starých bylinářů i novými technikami. Dozvíte se, jaká bylinka je lepší na výrobu masti a jaká na výrobu tinktury, který kořen je dobrý na výrobu oleje a který na sušení… Bylinky budete poznávat všemi smysly v různých ročních obdobích i v přírodě. Rozšiřující informace navnímáte přes intuitivní práci s bylinkami.

Budete umět míchat čaje i vyrábět kosmetiku

Ochutnáte základní jednodruhové čaje či čajové směsi na probíraná témata – orgány či orgánové soustavy. S bylinkami se budete učit i pracovat – vyrobíte několik léčivých bylinných prostředků a přírodní kosmetiku. Popíšeme vám různé technologie výroby, doporučíme konkrétní postupy i materiály. Ukážeme vám, jak zajistíte trvanlivost preparátů a jak zesílíte účinek bylin.

Lípa srdčitá (Tilia cordata)

Fytoterapeutické znalosti rozšíříte o gemmoterapii, medicínu pupenů. Zjistíte konkrétní použití pupenů na časté zdravotní potíže, naučíte se připravit základní tinkturu, využít ji i s principy homeopatického ředění. Gemmoterapie vám může pomoci i tam, kde se možnosti fytoterapeutické léčby vyčerpaly. Seminář je načasován na brzké jaro, abyste cenné informace mohli okamžitě prakticky využívat.

Mnoho žen zajímá i téma přírodní hormonální terapie. Existuje přírodní zdroj hormonu progesteronu identický s tím, které vytváří naše tělo.  Žena může odstranit emoční a fyzické potíže spojené s menstruačním cyklem a symptomy menopauzy jinou cestou než užíváním syntetických hormonů se spoustou vedlejších účinků. Tomuto tématu, zejména zcela konkrétní možnosti řešení, věnujeme jednu odpolední přednášku.

Historie léčebných metod

Dotkneme se i tématu etnobotaniky, léčení v průřezu dějinami. Načerpáte vzácné informace, například jak léčily evropské bylinářky a jak američtí šamani… společně navštívíme botanickou zahradu, kde se zaměříme na poznávání bylinných druhů, včetně exotických léčivek. Program zpestříme seminářem o konopné medicíně jako staronové cestě ke zdraví.

Zajímá vás téma energie krajiny? I tady vás můžeme potěšit. Budete se učit vnímat místa v přírodě z pohledu charakteru jejich energie a využívat léčivou sílu přírody jako významnou podporu při regeneraci a léčbě organismu. Navštívíte zajímavá energetická místa.

Semináře z oboru psychosomatiky vám ukáží, jak mocné jsou souvislosti mezi nezpracovanou emocí a vznikem nemoci a jak můžete nevhodné vzorce myšlení změnit. Zaměříme se na prevenci i léčbu.

Správná strava i vhodná diagnostika

V bloku ZDRAVÉ VÝŽIVY zaměříte svou pozornost na to, proč lidské tělo má nedostatek vitamínů, minerálů či stopových prvků a to i když je jich v jeho přirozené stravě dostatek. Poznáte téma výživového poradenství z hlediska příčinných souvislostí v praxi. Jde o přístup ke klientovi, který zatím není v ČR běžný, ale má největší terapeutické výsledky, neboť cílí na jádro potíží.

Heřmánek pravý (Matricaria chamomilla)

Přednáška o léčbě stravou a životem vám napoví, jak vhodně léčit stravou, ale i životními postoji. Na úrovni jednotlivých orgánů zjistíte, jaké potraviny preferovat (či naopak vyloučit) a proč. Poznáte energetické oslabení orgánu ještě dříve, než propukne nemoc. Orgány budeme propojovat s emocemi a duchovním pozadím.

V bloku diagnostických metod jsme pro vás vybrali dvě techniky, s kterými můžete prakticky pracovat už po jediném víkendu. Jednou z nich je reflexní terapie. I kdybyste si natrvalo zapamatovali jen pár bodů z několika desítek o tomto víkendu probraných, vaše tělo vám poděkuje. Další je metoda emoční svobody EFT, která se řadí mezi světově uznávané techniky spadající do oboru nazývaného energetická psychologie. Autorem metody je Američan Gary Craig, který navázal na práce renomovaného psychologa dr. Rogera Callahana. Naším tělem probíhají energetické dráhy zvané meridiány, pokud je zablokujeme nějakou negativní emocí, narušíme tok energie v těle. To má za následek ztrátu schopnosti samoléčení. Přicházejí strachy, úzkosti, různé bolesti, ale i nemoci. Všichni máme nějaké bolestné zkušenosti. Patří prostě k životu. Učíme se na nich, jak se máme v životě chovat. Ťukáním bodů na meridiánech lze oddělit bolestný pocit – emoci – od konkrétní myšlenky. To znamená, že budeme schopni myslet na traumatizující události již bez negativních pocitů. Tímto způsobem EFT zabrání tomu, aby se tyto zkušenosti projevovaly jako trvalé blokády.

Zkušenosti, které vám studium TILIE přinese, určitě využijete ve svém životě, životě svých blízkých či ve své praxi. Za zmínku stojí nejen ucelená skladba seminářů, ale i osobnosti jednotlivých vyučujících. Setkáte se s odborníky s mnohaletou praxí v oboru, s lidmi, kteří vás budou inspirovat v mnoha směrech.

Více informací a přihlášky: www.skolaprirodniholeceni.cz

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *