Poradna

Místo pro vaše otázky.

3 komentáře

 1. Kateřina Navrátilová napsal:

  Dobrý den,
  prosím o doporučení vhodné bylinné směsi (kůry) vhodných potravin pro reflux jícnu, časté říhání.

  • Monika Polednikova napsal:

   Dobrý den paní Navrátilová, ke komplexní léčbě je třeba znát více informací. Avšak všeobecně – při refluxu hraje zásadní roli úprava stravy a životního stylu (zejména je třeba dbát na pravidelné stravování a dostatečnou klidovou pauzou po jídle). Problém může být i v lécích, které případně užíváte. Další roli hraje stres (hlavně ten chronický) či obezita. Jako první pomoc je možné využít čerstvě vymačkanou šťávu ze syrových brambor. Co se bylin týče, zde velmi pomáhá řebříček, heřmánek, arnika, lišejník islandský. Někomu přijde vhod i lékořice či máta. Ale u těchto dvou bylin buďte opatrnější. Případně je vhodné namíchat bylinnou směs na míru, avšak pro to je nutné znát více informací o Vás a Vašem zdravotním stavu. Krásný den, Monika

   • Kateřina Navrátilová napsal:

    Dobrý den,
    děkuji za Vaši odpověď, velmi ráda bych využila Vaší nabídky , týkající se namíchání bylinné kůry..-), pokusím se Vás obšírněji seznámit s problémy se kterými se potýkám. Z velké většiny je spouštěč určitě stres, pramenící s rodinných a zdravotních problémů v rodině. Rovněž pracuji jako sestra v nemocnici, ale od ledna jsem přešla na ranní směnu , začala cvičit jógu atd.
    Vše začalo tím , že se mi zvednul TK , pociťovala jsem pocit tlaku na hrudi, motání hlavy, po konzultaci s lékařkou mi nasadila Prestarium Neo 5 mg, beru 1/2 tbl. ráno, kterému jsem se dlouho bránila , zkoušela jsem hloh v kapkách, bylinné čaje na snížení TK – bez výsledku, přidávala jsem i Kozlikovy kapky ……. no a asi od poloviny února mě začal trápit pocit tlaku v krku, stažené hrdla, pocit knedlíku, pálení žáhy nemám, ale občas mám regurgitaci, nechala jsem si vyšetřit štítnou žlázu – ta je O.k., šla na krční , kde mi zjistila lékařka zánět hltanu , nasadila jsem Helicid, ale bez významného efektu, nevolnot , bolesti žaludku nemám,
    dalším dlouhodobým problémem je chronický zánět vaječníků , projevující se výtokem- bakteriálním, opakovaně jsem apl. ATB – lokálně, bez efektu.
    Proto bych chtěla tedy zkusit řešit problém bylinkami …. pokud by bylo možné připravit mi kůru budu moc ráda, pokud by jste potřebovala doplnit jaké – koliv inf. zašlu. Moc děkuji za pomoc .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

);