Kontakt

Parta stejně naladěných lidí, kteří chtějí dál předávat své znalosti a zkušenosti. Experti a odborníci, nadšenci i úspěšní bloggeři – ti všichni jsou součástí Bylinkového magazínu. Všichni jsme pracovali v tištěném bylinkovém časopise, který se rozhodl jít jiným směrem. A tak se tehdejší šéfredaktorka Monika rozhodla vytvořit tento projekt. Společně s grafičkami Gábinou a Bárou, i spoustou autorů – těch nejlepších – se pustili do tvorby tohoto projektu. Těšte se na videa s návody, webináře, e-booky i on-line či tištěnou verzi časopisu Bylinkový magazín. Jsme tu pro vás – radíme, pomáháme a předáváme vše, co víme.

 

Monika Poledníková, šéfredaktorka

Stála u zrodu a deset let pracovala jako šéfredaktorka ve vydavatelství časopisů zaměřených na byliny a alternativní životní styl. Věnuje se bylinářství, aromaterapii a masážím. Jako bylinářka spolupracuje s Institutem funkční medicíny a výživy. Spolupracuje se Školou přírodního léčení Tilia, kde bude provádět studenty světem fytoterapie. Vystudovala mj. obor Léčivé rostliny na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové. Moderuje v rádiu (Blaník) a jako fytoterapeutka vystupuje v televizi (ČT, Seznam TV). Pořádá workshopy zaměřené na byliny, aromaterapii i výrobu domácí kosmetiky.

 

Gabriela Malínková, grafička, zástupce šéfredaktorky

Gabriela Malínková, grafička na volné noze pro níž je zásadní spolupráce na projektech, které mají silnou myšlenku, podporují růst jedinců a obohacují společnost. Od dětství ji zajímá rovnováha duše a těla a soulad s přírodou. Do budoucna by se chtěla věnovat nejen grafice, která je spíše než prací, jejím koníčkem, ale především terapii, přírodnímu léčení a bylinkářství. Její vizí je ekologické stavitelství, zero waste, ekologie a návrat ke kořenům.

 

 

Barbora Veretová, grafička

Bára se věnuje produktové a portrétní fotografii a grafice. “Nejraději mám tvorbu publikací, kde se spojuje obraz s textem do vizuální komunikace. Miluji přírodu a ráda využívám přírodní zdroje k vlastní tvorbě všeho užitečného. Nejvíce mě naplňuje podílení se na projektech, ve které věřím a jedním z nich je právě tento webový portál. S radostí ho budu podporovat a podílet se na jeho rozvoji.”

 

Eva Hájková

Mgr. Eva Hájková, MPH, MBA je specialistkou v preventivní, funkční medicíně a výživě. Vystudovala obor ochrany veřejného zdraví na lékařské fakultě, dále výživu, executive MBA v Londýně a funkční medicínu na Institute for Functional Medicine v USA. Je autorkou knihy Hravě o živé stravě, zaměřující se na vhodnost veganství a vitariánství u dětí. Společně s MUDr. Janem Vojáčkem a Žanetou Kremsa založila Institut funkční medicíny a výživy (www.ifmv.cz) a má vlastní značku kvalitních, vysokorychlostních mixérů i dalších produktů. Pravidelně vystupuje v Seznam TV. Má dvě děti a se svou rodinou střídavě žijí v ČR a Austrálii.

Žaneta Kremsa

Žaneta Kremsa, FNLP je specialistka na funkční výživu, certifikovaná GAPS poradkyně a spoluautorka kuchařky Vaříme trochu jinak. Se svým manželem zastupuje v České republice nadaci Westona A. Price a je jednou z moderátorek online konference Miminko maminko, která se zaměřuje na faktory, pozitivně ovlivňující zdraví našich dětí. Společně s MUDr. Janem Vojáčkem a Mgr. Evou Hájkovou založila Institut funkční medicíny a výživy a vede kliniku funkční medicíny. Ve svém volném čase se ráda věnuje malbě akrylem a své rodině, se kterou od roku 2006 žila v 11 zemích světa. Více na www.zanetakremsa.cz

 

Jarmila Mandžuková

Ing. Jarmila Mandžuková vystudovala Vysokou školu zemědělskou a při Pedagogické fakultě absolvovala žurnalistický kurz. K jejím velkým zálibám patří zdravý životní styl, alternativní metody léčby, osobní rozvoj a astrologii. Od roku 1990 se psaní věnuje profesionálně, je autorkou více než devadesáti knih, řada z nich byla vydána i v zahraničí. Publikuje v časopisech a přednáší. Více na www.jmandzukova.cz

 

 

Michaela Suchá

Ing. Michaela Suchá, MBA. – věčně mladá čtyřicátnice s vášní pro DIY projekty. Webem protřelá díky svému neotřelému blogu plného inspirace na vlastní nejen kosmetické produkty, autorka knihy Zelená kosmetika a řady eBooků. Jinak máma prima kluka, díky kterému objevuje netušené zvláštnosti klučičího života.

 

 

Taťána Kročková

Pokud se zrovna netoulá po lesích se svým liškopsem a nepřemýšlí nad filozofickými otázkami, píše články do různých časopisů, eseje, školní práce, povídky nebo básně a poslouchá u toho Chopina či Rachmaninova. Též vyrábí lektvary z bylin, vykládá sny, sestavuje horoskopy a v obchůdku se zdravou výživou radí lidem, co mají jíst.

 

 

Kateřina Gallinová

“Jídlo je můj obrovský koníček, ráda vařím, peču i si o stravě čtu. Provozuji blog Skřítčí kuchyně s recepty převážně bez mléka, bez lepku a bez sóji, v poslední době obvykle nízkosacharidovými (low carb). Mám zkušenosti s potravinovými alergiemi a kvasinkovými infekcemi u sebe a dříve i u svých dětí. Chystám se na kurz ATAC Výživa dětí, ale vystudovanou mám chemii,” říká Ing. Katka Gallinová.

 

 

Lucie Peukertová

Zahradní architektka Ing. Lucie Peukertová, projektuje rodinné zahrady i veřejnou zeleň, věnuje se též popularizaci venkovských, přírodních a bylinkových zahrad. „K bylinkám jsem se dostala už jako malá, kdy mě na naší zahradě s těmito rostlinkami seznamovala moje maminka. Dnes se bylinkami zabývám nejen kvůli jejich léčivým vlastnostem, ale cením si jich i jako rostlin okrasných, které nesmí chybět v mé současné zahradě, ani na zahradě u staré zemědělské usedlosti, kterou teprve s rodinou zakládáme.“

 

Markéta Kunzová

” Plný talíř kvalitních potravin zajistí každému kvalitní dlouhý život plný zdraví, optimismu a fyzické kondice. “O tom a mnohém dalším píše Markéta Kunzová odborné články a recenze, čte beletrii a studuje odbornou literaturu, cvičí jógu i pilates, vaří i peče (originální recepty z přírodních minimálně zpracovaných surovin), učí se cizímu jazyku a především pečuje o svou pětičlennou rodinu každý den.

 

 

Ludmila Kotalíková

Miluji svět nádherných vůní, který umí víc, než bychom si dokázali představit. S nadšením zprostředkovávám své zkušenosti dalším lidem, pomocí kurzů a workshopů. Klientům, kteří ke mně přijdou, ráda pomohu k relaxaci a nastolení rovnováhy v organismu. Aromaterapií se profesionálně zabývám profesionálně od roku 2008. Čím dál víc věcí do sebe nádherně zapadá a já pozoruji jak vůně a jejich “zdroje” umí pomáhat na mnoha úrovních našeho běžného života.

 

 

Jirka Svoboda

Svůj koníček – fotografování, proměnil před několika lety ve svou práci. Zaměřuje se na portrétní, rodinné a svatební focení a také produktovou fotografii. Pro radost občas běhá s foťákem po Praze a pořizuje snímky města, se kterými úspěšně boduje na internetových portálech a objevují se v prestižních kalendářích. V roce 2012 vyhrál druhé místo v soutěži Fotokniha roku a hned o rok později první místo v mezinárodní video soutěži v kategorii „Travel video“. Více na www.JirkaSvobodaFotograf.cz.

 

 

web tvůrce, grafik, fotograf

Martin Palla, web tvůrce, grafik, fotograf

Martin Palla – grafik, fotograf, pěstitel kaktusů a vášnivý zahradník. Miluji přírodu jako celek. Fascinují mě rostliny, celý proces jejich života od malého semínka, které se postupně vyvyjí v dospělou kytku – to je malý zázrak! Rád tvořím a vyrábím. Zajímám se o filozofii, spiritualitu, osobnostní rozvoj a ekologii. Pokud máte rádi kaktusy můžete zavítat na www.ilikekaktus.cz