Nejlepší přírodní prostředky na podporu hubnutí

V případě, že toužíme po hezčí postavě, jsou správný pitný režim, vhodná strava a pohyb zaručeným úspěchem. Faktem však je, že existují pomocníci, kteří mohou naši snahu urychlit. Prozradíme vám, kteří jsou ti nejlepší.

Petržel zahradní (Petroselinum crispum)

Bylinné čaje

Při hubnutí je vhodné pít takové bylinky, jež tělo pročistí a povzbudí. Patří mezi ně například pampeliškový kořen, mátové lístky nebo semena ostropestřce. Ta jsou vhodná zejména proto, že očišťují játra, což je při odbourávání tukových zásob více než žádoucí.
Látkovou výměnu povzbudí a metabolismus urychlí kopřivové listy. Během sezóny je nejvhodnější sbírat je venku. Pochopitelně ideálně v čistém prostředí, nikoli ve městech či kolem silnic.
Kopřivové lístky by měly být mladé. Koncem léta nebo na podzim je možné sbírat listy na vrcholu kopřivy. Staré listy nemají takovou účinnost. U každé nasbírané byliny navíc platí, že pokud ji chceme ihned použít, musíme ji zpracovat okamžitě.
Natrháme proto vždy jen tolik listů, kolik využijeme na čaj, a ostatní si můžeme nasušit na zimu. Dokud jsou k dispozici, sbírejme výhradně čerstvé. Chutě na sladké zažene zelený čaj. Kromě toho i povzbudí, upraví krevní tlak a pomůže snížit hladinu cholesterolu.

Připravte si: Hubnoucí čaj

30 g nati zlatobýlu
30 g květu černého bezu
30 g kořene libečku
30 g listu petržele
30 g kůry krušiny olšové
30 g květu trnky

Byliny smícháme, odebereme polévkovou lžíci a nasypeme do 1/2 litru vody. Minutu povaříme, slijeme a rozdělíme na 3 díly. Pijeme během dne.

Zeleninové šťávy vhodné pro hubnutí:

Celer – má povzbuzující účinek na zažívání a neutralizuje volné radikály. Zklidňuje nervy a odbourává stres. Je vynikající složkou redukční diety.

Petržel – má pozoruhodné detoxikační účinky. Dokáže účinně čistit krev a zlepšovat okysličení buněk. Je výrazně močopudná a má pozitivní vliv na zažívání. Zlepšuje střevní mikroflóru a odbourává pocit nafouknutého břicha.

Rajče – obsahuje lykopen, který je jedním z nejvýznamnějších antioxidantů chránícím tělesné buňky před volnými radikály. Má vysoký podíl vlákniny a téměř žádný tuk, ideálně se proto hodí na všechny redukční a očistné diety.

Cereální nápoje

Vedle vody, ředěných ovocných a zeleninových šťáv či slabých čajů patří cereální nápoje k vhodným součástem pitného režimu nejen při redukční kúře. Nápoje z cereálií mají dlouhou historii a zmínky o nich lze najít již ve středověku. Průmyslově se začaly vyrábět na přelomu 18. a 19. století, kdy se jim říkalo „cereální káva“. Na rozdíl od kávy ale cereální nápoje neobsahují kofein. A navíc pomáhají odbourávat tuky, což je velmi žádoucí.

Odbourávači tuků a byliny urychlující hubnutí:

Ječmen – patří k nejstarším zemědělským plodinám a dnes se používá zejména pro výrobu sladu a cereálních nápojů. Obsahuje minimum lepku a východní učení přisuzují mladému ječmeni dokonce i protirakovinné působení.

Kočičí dráp – imunitu posilující prostředek oblíbený již peruánskými indiány, kteří popínavé rostlině Uncaria tomentosa přezdívali „vilcacora“ neboli „svatá“. Kombinace obsažených alkaloidů z ní činí lék o neobvyklé síle a se širokým spektrem účinnosti. Hubnutí napomáhá tím, že urychluje metabolismus.

Růže stolistá – květ Rosa centifolia obsahuje celkem až devět antivirových látek, jež omezují množení virů, mají příznivý vliv na posílení těla při astmatu, chřipce, rýmě a nachlazení. Aktivní fytolátky napomáhají zastavovat průjem, nadměrně silnou menstruaci, zlepšují potíže trávicího ústrojí a pozitivně působí při nespavosti. Napomáhají udržovat správnou hladinu cholesterolu, optimální složení střevní mikroflóry a harmonizují centrální nervový systém. Umí toho opravdu hodně. A během hubnoucí kúry se bylina postará o bezproblémové zažívání……………….

Celý článek najdete v prázdninovém dvojčísle Bylinkového e-magazínu. Ke stažení ZDE.

Foto: Freepik

Další zajímavé články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *