Černý bez: Voňavé květy, které si poradí s 99 nemocemi

Bez černý je jednou z nejoblíbenějších rostlin našeho lidového léčitelství. To potvrzuje i známé rčení: „Před heřmánkem smekni, před bezem klekni“. Věřilo se, že bez je lék proti 99 nemocem, neboť léčivé účinky mají všechny části rostliny – květ, plod, listy, kůra i kořen. Sušený bezový květ by neměl chybět v žádné domácí lékárničce.

Černý bez jako lék

* Při nachlazení, chřipce, bolestech v krku, rýmě (i alergické), kašli, chrapotu a zánětu dutin se doporučuje pít teplý čaj z bezových květů, neboť působí protizánětlivě, podporuje pocení, snižuje horečku, zlepšuje vykašlávání a usnadňuje dýchání. Odvar z květů je léčivým kloktadlem při zánětu mandlí, dásní a nosohltanu.

* Na nespavost můžeme vyzkoušet i aromatický čaj z bezových květů, který působí blahodárně na nervy a navozuje klidný spánek. Před spaním vypijeme šálek bezového čaje oslazeného medem.

* Chladný neslazený čaj z květů je skvělým lékem při zažívacích potížích, žaludeční a střevní kolice, nadýmání, nevolnosti, pomalém trávení či nedostatečné činnosti žlučníku a při žlučníkových obtížích.

* Vlažný neslazený bezový čaj podněcuje vyměšovací orgány ke zvýšené činnosti, je močopudný a pomáhá při chorobách střev a ledvin, močového měchýře a při zácpě.

* Květ černého bezu podporuje činnost jater, „čistí krev“, a proto patří do všech jarních čisticích čajů. Pomáhá zbavovat organismus usazených škodlivých látek, především kyseliny močové, a léčí neduhy jako je dna a revmatismus. Oblíbené bývaly bylinné pytlíčky z květu, případně i z listu bezu, které se ohřáté přikládaly na bolesti revmatického původu. Čaj je také výbornou prevencí dny i revmatismu.

Med z květů černého bezu

Asi 25 velkých květů černého bezu, 1 kg cukru, 1-2 citrony, 1 l vody

Květy opereme a odstříháme zelené stonky. Citron oloupeme a nakrájíme na plátky. Zalijeme vodou a povaříme asi 20 minut. Poté necháme 24 hodin vyluhovat. Druhý den přecedíme, nejlépe přes jemné plátno, a vymačkáme. Do vzniklé šťávy přidáme cukr a vaříme tak dlouho, až šťáva začne houstnout. Můžeme ještě dochutit citronem. Nalijeme do skleniček a můžeme ještě 20 minut sterilovat. Med použijeme nejen k léčbě kašle, nachlazení a chřipky, ale můžeme jím sladit různé nápoje, které získají příjemnou chuť.

Celý článek je k dispozici v Bylinkovém online magazínu – první číslo zdarma ke stažení zde

Foto: Pixabay

 

Další zajímavé články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *