Brutnák si poradí se záněty a urychlí metabolismus

 

Brutnák lékařský (Borago officinalis) je rostlinou, která v poslední době neušla pozornosti farmaceutických firem. Není se čemu divit. Brutnák je skvělým léčitelem především povrchových ran. Navíc, když si jej zasadíte, budete se na zahrádce pyšnit pěknou letničkou.

Rostlina má svůj původ na jihu Evropy, i když dnes je už rozšířena všude. A to nejenom v Evropě, ale i v Americe, na Novém Zélandu, v Austrálii nebo západní Asii.

Voní po okurkách

Brutnák je mohutná, až 80 centimetrů vysoká letnička. Je teplomilná a choulostivá, pěstuje se většinou jen na zahrádkách. A jak ji neomylně poznáte? Její květy jsou blankytně modré a vyrůstají na převislých stopkách. Ty jsou naopak červené a dlouhé zhruba dva centimetry. Koruna má modrou či bílou barvu a plody jsou čtyři polodlouhé, hnědé, vejčité, drsné tvrdky. Listy mají vejčitý až kopinatý tvar, spodní jsou řapíkaté, horní přisedlé. Brutnák má značně okurkovou vůni i chuť.

Léčí žaludek i silný ekzém

Droga působí projímavě, protizánětlivě, uklidňuje a posiluje. Obsahuje slizové látky, pryskyřice, saponiny, asparagin, kyselinu křemičitou, třísloviny, antokyanové barvivo, vitamín C (v čerstvých listech), minerální látky, cholin, alantoin, tanin, silice a alkaloidy. Pomáhá léčit záněty nejrůznějšího původu. Hojí žaludeční vředy, bércové vředy, akné, popáleniny, atopický ekzém nebo špatně se hojící rány. Má močopudný účinek. Vinný odvar brutnáku se používá na obklady ledvin, jater, očí či kloubů. A funguje opravdu dobře. Působí antidepresivně a pomáhá v obdobích nervového vyčerpání či stresu. Díky tomu pomáhá také navodit klid a klidný spánek. Často jej najdete i v uklidňujících čajových směsích. Dále také snižuje krevní tlak, posiluje srdeční činnost a čerstvě vylisovaná šťáva pomáhá ke zrychlení látkové výměny.

K jídlu i do kosmetiky

Květy jsou jedlé a dají se použít třeba jako ozdoba na chlebíčky. Z listů si můžete udělat pleťovou masku na suchou pleť, čaj z listů funguje jako obklad na bolavé a unavené oči. Šťávou z rozdrcené šťavnaté nati dobře vyčistíte pleť. Nebo ji můžete užívat vnitřně jako antidepresivum. Olej ze semínek podporuje tvorbu protizánětlivých a protikřečových látek v těle, také povzbuzuje růst vlasů a nehtů.

Slané jídlo či sladký dezert?

Voní i chutná sice po okurkách, ale využít se dá mnoha způsoby. Třeba v ruské kuchyni jsou listy náhražkou okurek pro polévku okrošku, studený boršč i jako náplně do pirohů. V západních kuchyních se listy používají jako špenát, mladé listy se upravují na cibulce a na másle, jako salát v kombinaci s octem, cibulí, pepřem a olejem. Brutnákem lze ochucovat nápoje. Jako čaj vaříme listy i oloupané stonky. Čerstvé květy se pojídají s cukrem. Brutnák lze použít i v nálevech do vín, punčů, ale i v bowli z melounů.

Uchování

Brutnák se dá pochopitelně sušit – jako téměř všechny bylinky. Listy by se k tomuto účelu měly sbírat na počátku květu rostliny. Pokud hodláte sušit květy, musíte tak učinit hlavně rychle. Suší se v suchu a temnu v tenkých vrstvách. Brutnák lze také zamrazit, ideálně v mikrotenových sáčcích. Květy můžete lehce rozšťouchat, namočit ve vodě a dát do tvořítka na led. V případě potřeby pak jen z mrazáku vytáhnete tolik kostek, kolik bude třeba. Brutnák se dá také konzervovat v oleji či octu. Ze semen se lisuje olej s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin. Čerstvé květy můžete kandovat v cukru.

Pěstování

Tahle bylina není vůbec náročná. Množí se semeny. Ty se vysévají na jaře nebo na podzim. Rostlina se také často množí samovýsevem. Ideálně ji jen vysaďte v okolí jahod, rajčat nebo růží, kterým prospívá. Mladé rostlinky nelze přesazovat, protože mladý dlouhý tenký hlavní kořen se znovu vytvoří jen vzácně. Co se týče polohy a zeminy, tak na to není brutnák absolutně náročný a nevyžaduje žádnou větší péči. Neurazíte ho sluncem ani polostínem. Jediné, co opravdu potřebuje, je velký prostor. Hodně se totiž rozrůstá do šířky. A pozor – brutnák velice často napadají mšice! Pokud jste se rozhodli, že brutnák budete pěstovat a nejraději byste se do toho pustili hned, pak můžete. Ideálně jej ale zasejte do květináče doma nebo do pařeniště. Mladé lístky pak můžete sklízet jako zelené koření nebo zeleninu.

Tip – dejte si:

Mladé listy brutnáku se velmi často využívají jako zelené salátové koření. Voní po okurkách a hodí se do omáček, polévek nebo je můžete přidat jako jednu z ingrediencí do bylinkového másla (jemně rozsekané s cibulí a jinými bylinami).

Foto: Pixabay

Další zajímavé články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *