Fotonávod: Vyrobte si šumivé bomby do koupele pro zahřátí

Zábava je s nimi už při výrobě a bavit nás budou i později ve vaně. Můžeme si je namíchat podle svého gusta. Jakou vůni zvolíme, je čistě jen na nás. A na rozdíl od těch kupovaných, které jsou vcelku drahé, nemusíme s těmi domácími šetřit, tudíž si je můžeme dopřávat tak často, jak chceme.

Na začátek je nutné přichystat si suroviny. Potřebovat budeme 2 hrnky jedlé sody, 1 hrnek kyseliny citrónové a 1 hrnek soli (nejlépe epsomské, která obsahuje vysoké množství hořčíku). Potřebovat budeme i 1/4 hrnku extra virgin oleje (mandlový, meruňkový), 1 hrst sušeného měsíčku lékařského, éterický olej z pomeranče (případně i jalovce pro pořádné zahřátí).

 

 

V prvním kroku smícháme dohromady všechny sypké suroviny, včetně sušeného měsíčku.

 

 

 

 

Druhý krok je pak ve znamení míchání tekutých ingrediencí – tedy zvoleného oleje s éterickým olejem, případně oleji. Dohromady bychom neměli nakapat více než dvacet kapek éterických olejů.

 

 

 

 

Nyní přichází fáze, kdy budeme obě směsi míchat. Velmi pomalu přilijeme tekutou (olejovou) složku k sypké směsi.

 

 

 

 

Nyní vše důkladně promícháme rukama. Pokud je potřeba, můžeme přidat několik kapek vody. Avšak činíme tak velice opatrně, jinak by hmota začala rychle šumět. Jakmile je hotovo, napěchujeme směs do připravené formy. My jsme použili teflonovou, ovšem vhodnější je silikonová.

 

 

Čeká nás poslední krok – šumivé bomby necháme ve formě minimálně 15 – 20 minut odpočívat. Pak je vyklepneme na rovný povrch a necháme je na vzduchu dva dny zrát. Poté už je můžeme používat dle libosti do koupele.

 

 

 

Foto: Jiří Svoboda

Další zajímavé články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *