Jaké masáže nám posílí zdraví a ochrání před nemocemi?

Nabídka masáží je dnes doslova na každém kroku. Najít však opravdu dobrého terapeuta je práce trochu náročnější. Pokud se nám to povede, můžeme se radovat. Pak je však dobré zaměřit se i na druh masáže, který by nám mohl co nejvíce prospět.

Ač jsou dnes masáže tolik rozšířené, nejde o žádnou novinku, známy jsou už velmi dlouho. První zmínky o masážích se objevují někdy kolem roku 5000 před naším letopočtem v Egyptě. O dvě tisícovky let později se pak objevují i v Číně, kde se zařazují po bok léčitelství i akupunktury a stávají se jejich součástí. Posléze se pak masáže rozšiřují posupně na další kontinenty a do dalších zemí. Na našem území se masáže usídlily teprve až v období renesance, přičemž jejich velký rozvoj nastal až v 19. století.

Pozitivní účinky na zdraví

Kladný vliv masáží na lidský organismus je nesporný. Poradí si s přepracovaným organismem, zrelaxují tělo a napomáhají rychlejší regeneraci. Umí si poradit s bolavými svaly či klouby. Ale starají se i o lepší psychické rozpoložení.

Masáž čakrovými kameny

Drahé kameny jsou odedávna vyhledávány pro svou krásu i blahodárný vliv na lidské zdraví a psychiku. Každý minerál má určité vibrace, které korespondují s vibracemi v nás. Různé buňky mají různé frekvence vibrace, pokud jsou tyto vibrace narušeny, vzniká disharmonie. Kámen, který rezonuje s postiženou oblastí, nám může pomoci v organismu nastolit rovnováhu.

Nejlépe kameny fungují v přímém kontaktu s kůží, tedy i masáž je vhodnou formou jejich použití. Masírujeme různě velikými kameny broušenými do tvaru koule (která příjemně klouže po těle a vyzařuje energii všemi směry) a tyčinek (pro stimulaci akupresurních bodů). Součástí masáže je i meditace s čakrovými kameny – zasoutěžte si na našem facebooku o jednu takovou luxusní hodinu a půl dlouhou masáž v hodnotě 2490 Kč od OliOla.

Pozitivní účinky litoterapie

Terapii drahými kameny se říká jinak také litoterapie. Řadí se mezi metody alternativní medicíny a je uznávána i mnoha konvenčními odborníky. Faktem totiž je, že dnes již je částečně prokázané, že drahé kameny dokážou léčit. Vyzařují totiž určitou energii, která může skutečně pomáhat. A jaké kameny se často pro tento účel používají?

Ametyst – pomáhá odstraňovat bolesti – na těle i na duši. Prokazatelně snižuje úzkost, záchvaty paniky i neurózu. Poradí si s nejrůznějšími závislostmi.

Citrín – posiluje tělo, dodává energii a pečuje o dobrou obranyschopnost organismu. Jeho použití je vhodné v období nadměrného stresu.

Fluorit – pomáhá na „rozcuchané nervy“. Dokonale zklidní, eliminuje následky stresu a dodává energii.

Jantar – jeho použití je vhodné při hormonální nerovnováze. Pečuje však i o zdravý zažívací a kardiovaskulární systém.

Křišťál – může pomoci při častých bolestech hlavy nebo migréně. Dodá jistotu a klid do života. Posiluje štítnou žlázu.

Rubín – dle své barvy je nenahraditelným drahým kamenem pro posílení krve. Jeho síly se využívá při chudokrevnosti či menstruačních potížích. Posiluje srdce a řeší sexuální dysfunkce.

Růženín – je kamenem lásky, ale také řeší problémy se srdcem. Poradí si i s cévami či dalšími obtížemi týkajícími se kardiovaskulárního systému. Je doplňkovým kamenem při poruchách spánku, fóbiích, stavech paniky, úzkostech či strachu.

Safír – srovnává krevní tlak do normálu. Zbavuje tělo bolestí a pečuje o zdravé klouby i svaly.

Tygří oko – může být vhodným doplňkem při potížích s ušima a očima. Dostane tělo rychleji do formy po nemoci.

Tyrkys – je vhodný pro jedince řešící anorexii nebo bulimii. Poradí si s obtížemi dýchacího systému a je doplňkem při odvykání závislostí.

Foto: Pixabay

Další zajímavé články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *