Vyznáte se v řasách? – I. díl

Lidstvo se živilo řasami už odpradávna. Pravda, na svém talíři je měli především ti, kteří pobývali blízko moře. Do našich končin se tyto přírodní produkty dostaly poměrně nedávno. A právě kelp je jednou z řas, která by na našem talíři chybět rozhodně neměla.

Kelp je hnědá mořská řasa spadající do čeledi Laminariacea. Stejně jako ostatní řasy, i kelp je bohatou zásobárnou přírodního jódu. Zatímco denní dávka mořské řasy pro lidský organismus je relativně malá, kdybychom chtěli potřebu jódu doplnit ovocem či zeleninou, museli bychom jich za jediný den sníst až pět kilo. Pochopitelně je možné řasu nahradit i rybami a plody moře. Při zvýšené potřebě jódu či jeho nedostatku v organismu je však pro denní spotřebu kelp variantou jednoznačně jednodušší i levnější.

Obsahové látky

Řasa obsahuje, stejně jako ostatní rostliny, uhlovodany – tedy cukry a škroby. Obsažený cukr v kelpu se nazývá manitol. Jde o látku nepříliš sladkou a nezvyšující hladinu cukru v krvi. Je tedy vhodný pro diabetiky. Manitol je však mírně projímavý. Ovšem při běžných dávkách užívání není třeba se tohoto efektu obávat. Řasa v sobě ukrývá rovněž bílkoviny a tuky. Z vitamínů je řasa kelp bohatá zejména na vitamíny skupiny B. Dále pak obsahuje i vitamín A a C, nechybí ani zhruba třicet minerálních látek a stopových prvků. Především pak jód, hořčík, vápník, síru, draslík, železo, zinek, mangan či měď.

Léčebné účinky

Kelp je vhodná zejména pro osoby trpící sníženou funkcí štítné žlázy, případně sdruženým autoimunitním onemocněním. Vzhledem ke svému složení se však nehodí pro osoby trpící nadměrnou činností štítné žlázy, respektive vysokým obsahem hormonů štítné žlázy v krvi. Řasa je antibakteriální a antivirová. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, reguluje krevní tlak a je vhodná při hubnutí, neboť napomáhá spalování zásobního tuku. Dále zvyšuje obranyschopnost organismu, posiluje kondici, upravuje trávení a pomáhá vylučovat toxické látky z těla.

Nebezpečné záření

Jednou z mála přírodních látek, které dokáží chránit tělo před radioaktivitou, je právě kelp. Řasa je schopná vstřebávat radioaktivní stroncium-90 z 50-80 %. Tajemstvím je obsažený alginát sodný, který se se stronciem-90 váže, tudíž zabraňuje jeho vstřebávání. A naopak napomáhá jeho vyloučení zažívacím traktem. Vzhledem k tomu, že planeta je kvůli odpadu z jaderných elektráren i pokusným jaderným výbuchům zanesena tímto prvkem, přijímáme jej potravou. Hromadí se zejména ve stravě bohaté na vápník (mléčné výrobky, listová zelenina), ale také ve vodě i vzduchu. V lidském těle pak stroncium-90 narušuje činnost mozku a oslabuje tvorbu červených krvinek.

Dejte si kelp nudle a cuketové špagety s rajskou omáčkou a para knedlíčky

kelp nudle, cuketové špagety (vyrobíme z čerstvé cukety), hrst sušených rajčat, čerstvá rajčata, hrst sušených rozinek, chilli paprička, avokádo, sůl, pepř, máslo

Na knedlíčky: para ořechy, rozinky, sušená rajčata, cibule, petrželka, pažitka

Kelp nudle uvaříme a smícháme s cuketovými špagetami. Sušená rajčata spolu s rozinkami namočíme do vody a necháme změknout. Čerstvá rajčata spaříme, oloupeme a nakrájíme na drobné kousky. Přidáme chilli papričku, rozmixované avokádo a změklá rajčata s rozinkami. Vše promícháme a necháme restovat na trošce másla. Poté podlijeme troškou vody a promixujeme na omáčku. Knedlíčky připravíme tak, že para ořechy, rozinky a sušená rajčata namočíme. Změklé pak umixujeme na kaši. Smícháme s nadrobno nakrájenou cibulí, petrželkou a pažitkou. Tvarujeme malé knedlíčky a vaříme ve vroucí vodě. Knedlíčky pak dáme na talíř, přidáme kelp nudle a cuketové špagety a přelijeme připravenou omáčkou.

Foto: Freepik.com

Další zajímavé články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *