Fotopostup: Vyrobte si bělicí zubní pastu

Na trhu jich je k mání nespočet, tak proč si doma zubní pastu vůbec vyrábět? Předně si ji uděláme přesně podle své “chuti”. Také budeme vědět, jaké suroviny jsme použili, a rozhodně se vyhneme těm toxickým, kterými se konvenční zubní pasty jen hemží. Značně ušetříme. A nakonec uděláme i něco pro životní prostředí, protože nepotřebujeme zbytečné plastové či hliníkové obaly. Domácí zubní pastu můžete uchovávat třeba v malé zavařovačce a průběžně doplňovat.

1. Pojďme se tedy do toho pustit. Výroba není nijak složitá, bez problémů to zvládne i dítě. Nejprve si připravíme suroviny. Potřebovat budeme stejným dílem jedlou sodu a kokosový tuk (například 3 polévkové lžíce od každého), půl lžičky aktivního uhlí (postačí z lékárny “živočišné” uhlí) a dvě kapky mátového éterického olej. Avšak pozor – máta peprná (Mentha piperita) není vhodná pro děti do šesti let. U dětí do tří let použijte například jednu kapku mandarinkového éterického oleje. U dětí starších tří let můžete využít služeb jemnější a vhodnější máty – kadeřavé (Mentha crispa).

2. Do menší misky nasypeme jedlou sodu a přisypeme najemno nadrcené aktivní uhlí.

 

 

 

 

3. V této fázi výroby přidáme i požadovaný počet kapek námi zvoleného éterického oleje.

 

 

 

 

4. Nyní je čas přidat lehce povolený – nikoliv však rozpuštěný – kokosový olej. V každém případě volíme vždy variantu kvalitního, za studena lisovaného tuku.

 

 

 

 

5. Celou směs důkladně promícháme a dbáme na to, aby se zcela rozpustilo aktivní uhlí. Pokud se to nepovede, budeme muset směs ještě přecedit. V opačném případě již máme tímto krokem hotovo.

 

 

 

 

6. Zubní pastu uložte do uzavíratelné nádoby a položte si ji do koupelny vedle zubních kartáčků. Ideálně byste ji měli spotřebovat do týdne, i když vydrží mnohem déle. Lepší je však připravit si na každý nový týden vždy čerstvou zubní pastu. Jistě to jde zvládnout, protože celá výroba nezabere více než pět minut.

 

 

Foto: Jiří Svoboda

Další zajímavé články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *