Pupalkový olej jako první pomoc pro ženy


Před pár dny jsem si uvědomila, že nutně potřebuji pupalkový olej. Jak je možné, že jsem na tento poklad zapomněla? Pomáhá při napětí v prsou a vyživuje suchou, atopickou pokožku. Navíc je dokonalým přírodním prostředkem při takzvaném premenstruačním syndromu.

Olej z pupalky je léčivý zevně i vnitřně

S kamarádem jsme přemýšleli, že začneme pupalkový olej lisovat sami. Má těch nádherných pupalek každé léto plnou zahradu. Lis na olej jsme zatím nekoupili, asi by to všechno nebylo tak jednoduché. Ale možná k tomu časem dospějeme. Prozatím jsem si zakoupila kvalitní 100% olej z pupalky, se kterým jsem náramně spokojená.

Pupalka na talíři

Olej ze semen pupalky dvouleté je vynikajícím prostředkem nejen pro děti a ženy všech věkových kategorií. Obsahuje vitamín E a cenné nenasycené mastné kyseliny. Dá se užívat vnitřně nebo přidávat do pokrmů studené kuchyně. Mně osobně chutná, je příjemně vláčný a mastný tak akorát, abych si s ním promazala suché rty. Po otevření si jej určitě dejte raději do ledničky.

Kromě toho, že zlepšuje kvalitu pleti, nehtů i vlasů, pomáhá při menstruačních potížích, nepříjemných projevech premenstruačního syndromu, především napětí v prsou, ale i nervozitě a psychickém napětí. Starším ženám zase může být prospěšný při klimakteriu. Celkově prospívá u revmatických a autoimunitních nemocí, doporučuje se i při roztroušené skleróze, Alzheimerově nebo Parkinsonově chorobě. Dalším pozitivním bonusem navíc může být jeho schopnost zkvalitňovat ženskou sexualitu a přispívat ke snížení hmotnosti. Působí i jako prevence kardiovaskulárního onemocnění a křečových žil.

Kdo maže, ten jede

Jako vnější mazání pupalkový olej ocení především alergici, atopici a ekzematici. Při atopickém ekzému, lupénce, suché a rozpraskané pokožce je ideální variantou k důkladnému promazání kůže. Příkladem mohou být i suchá místa pokožky na kloubech, rozpraskané rty, ošetřování popálenin, mokvavého ekzému a hnisavých ran či pásového oparu. Pupalkový olej lze i vhodně naředit s jiným rostlinným olejem a použít jej k mazání celého těla, klidně i preventivně. Proč bychom se nemohli hýčkat?

V neposlední řadě zkuste pupalku jako lubrikant. S pár kapkami dezinfekčního a protiplísňového čajovníkového oleje (tea tree) je skvělým intimním prostředkem pro hýčkání našeho těla.

Foto: Pixabay

Další zajímavé články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

);